Pôžičky pre nezamestnaných

Prísť o prácu a teda aj o stály príjem nie je v dnešnej dobe nič výnimočné. Úrady práce sú plné ľudí, ktorí prišli o zamestnanie a hlavne v chudobných regiónoch na Slovensku je hľadanie práce skutočne veľmi náročné. Pracovných príležitostí je žalostne málo a záujemcov o prácu stále viac. Priemerná nezamestnanosť na Slovensku sa vyšplhala na číslo 13,5 %. Ak patríte aj vy do skupiny nezamestnaných, určite viete, aké ťažké je v dnešnej dobe získať pôžičku. Každá banka požaduje záruku, že budete mať z čoho splácať. Preto je podmienkou na získanie bankového úveru buď doklad o príjme, ručiteľ alebo nehnuteľnosť. Osoby s nízkym, respektíve nulovým príjmom a tí, ktorí nemôžu banke poskytnúť záruku nemajú šancu na získanie úveru v banke.

Je tu však jedna možnosť, ako si vybaviť pôžičku aj v prípade nezamestnanosti. Nebankové spoločnosti majú v ponuke veľmi populárny finančný produkt a tým je pôžička pre nezamestnaných. Tieto sú charakteristické tým, že sa pri nich nevyžaduje doklad o príjme a v mnohých prípadoch ani žiadna záruka. Na druhej strane treba povedať, že nebankové spoločnosti nie sú žiadna charita a neposkytujú peniaze za výhodných podmienok. Práve naopak. Podmienky pri tomto type úverového produktu sú nastavené veľmi prísne. Obzvlášť sankcie za oneskorenie prípadne vynechanie splátky sú veľmi tvrdé. Ak sa teda náhodou dostanete do nepriaznivej finančnej situácie a nebudete mať z čoho splácať môže sa z pôžičky pár sto eur razom stať dlh za niekoľko tisíc.

Ročná percentuálna miera nákladov sa pri tomto type pohybuje od 30% ročne vyššie. Ak Vám takto vysoké poplatky za poskytnutie úveru nevyhovujú, máte ešte jednu možnosť – dať veriteľovi záruku, že dlh splatíte vo forme ručenia – napríklad sa môžete nájsť ručiteľa s pravidelným mesačným príjmom, ktorý v prípade, že by ste dlh nesplácali, prevezme splácanie za Vás. Takto dáte nebankovej spoločnosti záruku, že úver aj s úrokmi bude v každom prípade uhradený a tým pádom môžete získať lepší úrok.

Naše odporúčanie:

Nepožičiavajte si za každú cenu a za akýchkoľvek podmienok. Väčšinou „super výhodné pôžičky“ sa ukážu ako super nevýhodné, keď sa stanete obeťou úverového podvodu. Nikto totižto nepožičia nezamestnanému s neistou finančnou budúcnosťou za výhodných podmienok. Takže ak už peniaze skutočne potrebujete, treba sa zmieriť s tým, že pôžička ktorú získate nebude výhodná. Čím viac si požičiate, tým bude Váš dlh väčší a len tak ľahko sa ho nezbavíte. Preto si požičajte naozaj len sumu, ktorú potrebujete a dlhu sa snažte čo najskôr zbaviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*