Rýchla online Quatro pôžička – recenzia

Quatro ponúka svojim klientom dve finančné služby: splátkový predaj a poskytovanie nebankových pôžičiek až do výšky 4000 € na dobu splatnosti 1 až 5 rokov bez akéhokoľvek dokladovania. Aké sú teda jej výhody a nevýhody?

Výhody

  • rýchlosť vybavenia – väčšina ľudí, ktorí sa obzerajú po pôžičke, potrebujú peniaze čo najrýchlejšie, bez zbytočnej administratívy. To je presne to, čím sa snaží Quatro osloviť potenciálnych klientov – rýchlosťou a jednoduchosťou vybavenia pôžičky. Na ich webovej stránke nájdete online formulár, kde budete mať možnosť vybrať si výšku požadovanej sumy a počet rokov splácania. Môžete si vybrať sumu od 600€ – 4000€ a dobu splácania 1-5 rokov. Ak si potrebujete požičať viac ako 4000 €, telefonicky kontaktujte spoločnosť za účelom dohodnutia presných podmienok splácania. Na základe týchto údajov, online kalkulačka Vám automaticky vypočíta mesačnú splátku a ročnú percentuálnu mieru nákladov, takže presne budete vedieť, koľko nakoniec budete musieť splatiť. Ak Vám suma mesačnej splátky vyhovuje, zadáte už len Vaše osobné údaje a odošlete formulár. V prípade, že bude Vaša žiadosť schválená, peniaze budete mať na účte najneskôr v priebehu pár dní. Celý proces online žiadosti Vám nezaberie viac ako 2 minúty.

  • Vysoké percento schválených žiadostí – spoločnosť sa tak ako ostatné nebankové spoločnosti snaží zamerať na klientov, ktorí neboli úspešní s vybavovaním pôžičky v banke. Preto nemajú vysoké požiadavky na klientov. Táto výhoda sa však odrazí vo výške úrokov, lebo dnes nič nie je zadarmo.

  • Bezúčelovosť  – peniaze z úveru môžete použiť na čokoľvek, je to len a len Vaša vec.

  • Možnosť požičať si viac ako €4000 – to je skutočne rarita na slovenskom trhu nebankových pôžičiek. Väčšina spoločností ponúka možnosť požičať si oveľa menšie sumy, čím sa Quatru podarilo vyplniť medzeru na trhu.

 

Nevýhody

  • Vysoká RPMN – v priemere sa ročná percentuálna miera nákladov pohybuje okolo 32%. Ak si požičiate 1000 € na 5 rokov s mesačnou výškou splátky 34,31 € v konečnom dôsledku budete musieť za celé obdobie 5 rokov vrátiť 2058,6 €, takže si zvážte, či Vám pôžička naozaj stojí za to. Bezúčelová pôžička z Quatra Vás tak vyjde poriadne draho.

  • Všeobecné obchodné podmienky zverejnené na webovej stránke Quatro pôžičiek sú písané veľmi malým písmom. Rozhodne sa však nenechajte malým písmom odradiť a pozorne si preštudujte celý dokument, aby ste presne vedeli, k čomu sa zaväzujete.

  • Poplatok za predčasné splatenie: v prípade že zostatková splatnosť je viac ako jeden rok  -1% z výšky splatenej sumy, v prípade že zostatková splatnosť je menej ako jeden rok – 0,5 %

  • V prípade, že sa dostanete do omeškania, spločnosť Vám bude účtovať pokutu vo výške 10% dlžnej sumy (po 30 dňoch po splatnosti) a okrem toho aj sankčný poplatok. Určite sa teda nevypláca na uhradenie splátky zabudnúť, dlhy v prípade pozabudnutia narastajú veľmi rýchle. Je preto vhodné, ak si na spátky vytvoríte trvalý príkaz, ušetríte tak veľa času a nedostanete sa do omeškania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*