Povinné ručenie pre podnikateľov a firmy – pre ktoré sa rozhodnúť?

Aj firemné auto potrebuje povinné ručenie, ale ktoré si vybrať? Rozhodnutie by nemalo vyplývať len z ceny povinného ručenia, predsa aj drahé poistenie sa často tvária, ako dobré a v závere je tomu úplne inak. Preto sa pozerajte rovnako ako u zjednanie povinného ručenia bežného, ​​osobného, ​​automobilu na body, ktoré sú v povinnom ručenia zahrnuté.

Povinné ručenie pre podnikateľov, áno či nie?

Ak ste firma, ktorá zamestnáva niekoľko desiatok zamestnancov, a aspoň niekomu z nich chcete zabezpečiť firemné auto, je dobré sledovať povinná ručenia pre podnikateľov a firmy. Môžete získať zaujímavé výhody a ďalšie služby, ktoré v bežnom povinnom ručenia na osobný automobil nenájdete. Okrem toho aj tu si môžete vypočítať cenu na kalkulačke povinného ručenia a pritom nemusíte opustiť kanceláriu. Výhodou povinného ručenia pre firmy je väčšinou vyššia pružnosť v rámci poskytovaných služieb. Povinné ručenie si totiž jednoducho dohodnete skutočne na mieru. Poisťovne väčšinou sľubujú starostlivosť nielen o poškodený automobil, ale aj o vodiča, teda zamestnanca vašej firmy. Vzťahuje sa k tomu asistenčná služba a niektoré poisťovne ponúka rôzne kombinácie úrazového či havarijného poistenia. Aj poisťovne si uvedomujú, že z vás, ako firmy, môžu získať viac peňazí, než z osobného automobilu, preto k vám pristupujú viac individuálne.

Ako podnikateľ na voľnej nohe spravidla vložíte automobil do podnikania, a potom aj takto zjednávate povinné ručenie. Tento variant je určite výhodná hlavne v situácii, keď nabúra cudzie vodič vás. Ak totiž spôsobí vážne škody na automobile a vy s ním potom nebudete môcť jazdiť, musí vám vinník z . To je zaujímavosť, ktorú ocenia predovšetkým živnostníci, ktorí automobil denne potrebujú preto, aby mohli podnikať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *